Kadın Mühendis Olursa

  • 1

Kadın Mühendis Olursa

Category : Genel


Sevgili Meslektaşlarım;

Bugün mühendislik alanında bir kadın olarak görev yapmanın ne kadar zor olduğundan bahsetmeyeceğim  🙂 Çünkü biz eğitimimizi zaten zorluklarla baş etmek için almadık mı?  🙂 Gerek kadın olarak, gerek mesleki süreç olarak karşılaştığımız her zorlukta, zaten pes etmeyerek savaşmaktan daha ziyade barışçıl kalarak iyileştirme gücünü kullanmadık mı?

Erkek egemen bir toplumda kadın ne kadar çaba gösterse de kolay kolay kabullenilmeyeceği  bir gerçek. Bizlere düşen kadının toplumdaki her görevi layığıyla yerine  getireceğini en başarılı ve en nazik biçimde ispat etmektir. Toplumsal baskıdan uzak tutarak kendimizi, topluma  her şeyi yapabileceğimizi  göstermektir. Bunu da ancak  konuya hakimiyet kurarak yapabiliriz.

Bugün 8  Mart Dünya Kadınlar Günü’ne özel olarak ilk yazımı paylaşmak ayrıca gurur verici oldu.

Mesleğe yeni başlayan mühendis arkadaşlarıma yardımcı olabilmek adına yazdığım bu tanıtma yazısının devamında ele alacağım konu “ Elektrik İç Tesisat” aşamaları.

Yapının cinsinden, gerçekleştirilecek işleme kadar olan kısımda bizleri neler bekliyor hep birlikte öğreneceğiz.

Desteğiniz ve bilgi paylaşımlarınız için beni yalnız bırakmayacağınızı düşünüyor, hepinize başarılı, sağlıklı ve huzurlu bir gelecek diliyorum.

Saygılarımla

Elektrik Elektronik Mühendisi Ayşe ARSLAN

a1 Comment

Avatar

Dursun Emre KALPAK

14 Mart 2018 at 9:18 pm

Sayın Mühendis Meslektasimin bu duyarli davranisini sonuna kadar destekliyorum.Kadinlarin calisma hayatinda her zaman ön safhada olması gerektigine inanıyorum.Kendisine calisma hayatinda basarilar diliyorum.
D.Emre KALPAK
Elektrik ve Elektronik Yüksek Mühendisi

Leave a Reply

Site içi Arama

EN ÇOK OKUNANALAR

ELEKTRİK MÜHENDİSİ KARİYER PAKETİ